MS 2018

Francie - Austrálie 2:1

Francie slaví moderní vítězství. Oba její góly byly uznány díky technickým vymoženostem!

58. Griezmann (penalta) 1:0
62. Jedinak (penalta) 1:1
81. Pogba 2:1
Záznam online reportáže »

16. června 2018 13:52 - Kazaň

Další z favoritů má za sebou vstup do turnaje. Francie se v úvodním duelu skupiny C střetla v Kazani s Austrálií a po velmi rozpačité první půli nakonec svěřenci Didiera Deschapmse vyhráli 2:1 i díky moderním technologiím. O penaltě před prvním gólem se rozhodovalo u videa, a rozhodující trefa byla také potvrzena s pomocí moderní technologie Goal Line, která odhalila přítomnost balónu za brankovou čárou.

David Vincent, ČTK/AP

Francie hned po rozehrávce uzamkla Austrálii na vlastní polovině. Fotbalisté ve žlutých dresech tak v obranném bloku spíše stínovali přihrávky favorita.

Po čtyřech minutách se Francouzi dočkali první šance, ale Pogba z přímého kopu trefil jen prostor střežený gólmanem Ryanem.

Australané se postupně vymaňovali z pevného sevření a v 17. minutě se dočkali první velké šance. Lloris však dokázal nebezpečnou teč spoluhráče Tolissa vytěsnit na rohový kop a neumožnil tak dobíhajícímu Sainsburymu skórovat.

S blížícím se koncem poločasu tempo hry opadalo, vážnější šanci si ani jeden z týmů nevypracoval.

Penalty a video v akci

Po změně stran se dostal do šance Antoine Griezmann, kterého skluzem na poslední chvíli zastavil Risdon. Hra pokračovala dál, nicméně rozhodčí si při následném přerušení vyžádal kontrolu u videa a vzápětí nařídil pokutový kop. K míči se postavil sám Griezmann a střelou přesně k tyči poslal Francii do vedení.

Za dvě minuty byla na světě další penalta, tentokrát na druhé straně. Umtiti nepochopitelně sáhl rukou po centrovaném míči a rozhodčí tentokrát ani nepotřeboval žádnou konzultaci a rovnou ukázal na penaltový puntík. Z něj pak s přehledem vyrovnal kapitán Mile Jedinak.

Rozdílový gól přišel v 82. minutě, kdy se ke střele dostával Paul Pogba, jenže Aziz Behich ve snaze odkopnout do bezpečí jen pomohl míči na cestě do břevna a následně pár centimetrů za brankovou čáru. Rozhodující trefa byla nakonec uznána Pogbovi.

Mistrovství světa ve fotbale - skupina C:
Francie - Austrálie 2:1 (0:0)
Branky: 58. Griezmann z pen., 81. Pogba - 62. Jedinak z pen. Rozhodčí: Cunha - Taran, Espinosa (všichni Urug.) - Vigliano (video, Arg.). ŽK: Tolisso - Leckie, Risdon, Behich. Diváci: 41.279.
Sestavy:
Francie: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez - Tolisso (78. Matuidi), Kanté, Pogba - Griezmann (70. Giroud), Mbappé, Dembélé (70. Fekir). Trenér: Deschamps.
Austrálie: Ryan - Risdon, Milligan, Sainsbury, Behich - Mooy, Jedinak - Leckie, Rogic (72. Irvine), Kruse (84. Arzani) - Nabbout (64. Juric). Trenér: Van Marwijk.