Živě

Zamítá se! FIFA nevyhověla brazilské stížnosti

21. června 2018 12:15 - Soči

FIFA zamítla stížnosti brazilského fotbalového svazu na výkony rozhodčích v nedělním zápase proti Švýcarsku (1:1) na mistrovství světa. Vedení "Kanárků" upozorňovalo na dvě situace z druhého poločasu, podle mezinárodní federace nicméně byly posouzeny správně a nebylo potřeba je přezkoumat videorozhodčím.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Brazilci se obrátili na FIFA otevřeným dopisem v úterý. Hlavní sudí César Arturo Ramos podle nich dvakrát chyboval. V 50. minutě neměl platit vyrovnávací gól, protože jeho střelec Steven Zuber předtím strčil do bránícího Mirandy. A jsou také přesvědčeni, že v 74. minutě měli kopat penaltu za faul Manuela Akanjiho na Gabriela Jesuse.

"V těchto situacích hlavní rozhodčí jasně chyboval, takže by jeho verdikty měl přezkoumat videorozhodčí," tvrdil svaz. FIFA však pětinásobným mistrům světa za pravdu nedala. "VAR je používán jen pro napravení zřejmých chyb rozhodčího," napsala.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..