Živě

Fotbal předčil v Anglii i královskou svatbu

21. června 2018 15:29 - Londýn

Pondělní úvodní zápas anglické reprezentace na mistrovství světa v Rusku proti Tunisku byl v zemi kolébky fotbalu vůbec nejsledovanějším televizním programem letošního roku. Závěrečné minuty vidělo na kanále BBC One přes osmnáct miliónů diváků, což výrazně překonalo květnovou královskou svatbu nebo pořad Británie má talent.

 

Sergio Perez, Reuters

Pondělní večerní zápas Anglie sledovalo 69 procent všech televizních diváků. V průměru vidělo utkání skoro 14 miliónů lidí a jejich počet se ještě výrazně zvýšil s blížícím se koncem. Výběr Albionu vyhrál 2:1 díky dvěma brankám Harryho Kanea, který rozhodl vítězným gólem v první minutě nastavení.

"Vynikající pro zahajovací zápas ve skupině. Ukazuje to sílu fotbalu a světového šampionátu," uvedl na sociální síti televizní expert a bývalý anglický reprezentant Gary Lineker.

Očekává, že pokud Anglie postoupí, mohla by ve vyřazovacích bojích přesáhnout sledovanost hranici 20 miliónů diváků. Rekord drží semifinále proti Německu z roku 1990, které vidělo 25,2 miliónu lidí. O osm let později se v zápase proti Argentině sešlo u televizních přijímačů 23,8 miliónu diváků.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..