Rubriky:

MS 2018

Fotbal předčil v Anglii i královskou svatbu

21. června 2018 15:29 - Londýn

Pondělní úvodní zápas anglické reprezentace na mistrovství světa v Rusku proti Tunisku byl v zemi kolébky fotbalu vůbec nejsledovanějším televizním programem letošního roku. Závěrečné minuty vidělo na kanále BBC One přes osmnáct miliónů diváků, což výrazně překonalo květnovou královskou svatbu nebo pořad Británie má talent.

 

Sergio Perez, Reuters

Pondělní večerní zápas Anglie sledovalo 69 procent všech televizních diváků. V průměru vidělo utkání skoro 14 miliónů lidí a jejich počet se ještě výrazně zvýšil s blížícím se koncem. Výběr Albionu vyhrál 2:1 díky dvěma brankám Harryho Kanea, který rozhodl vítězným gólem v první minutě nastavení.

"Vynikající pro zahajovací zápas ve skupině. Ukazuje to sílu fotbalu a světového šampionátu," uvedl na sociální síti televizní expert a bývalý anglický reprezentant Gary Lineker.

Očekává, že pokud Anglie postoupí, mohla by ve vyřazovacích bojích přesáhnout sledovanost hranici 20 miliónů diváků. Rekord drží semifinále proti Německu z roku 1990, které vidělo 25,2 miliónu lidí. O osm let později se v zápase proti Argentině sešlo u televizních přijímačů 23,8 miliónu diváků.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..