Rubriky:

MS 2018

Švýcarští fanoušci to zvládli, s rudým strojem jsou na MS. V opilosti přicházejí hloupé nápady, říká jeden z nich

22. června 2018 09:59 - Kaliningrad

Dvanáct dnů trvala cesta tří švýcarských fotbalových fanoušků do Kaliningradu na dnešní zápas mistrovství světa se Srbskem. Z Lucernu se totiž do Ruska vydali více než padesát let starým traktorem a po bezmála dvou tisících kilometrů ve čtvrtek zaparkovali svého karmínově červeného veterána před stadiónem.

 

Mariana Bazo, Reuters

Za volantem naleštěného stroje, ověšeného švýcarskými vlaječkami, se po šesti hodinách střídali Werner Zimmermann a majitel muzea traktorů Beat Studer. Jejich kamarád Josef Wyer jel v doprovodné dodávce. "S traktorem nebyly absolutně žádné problémy," řekl novinářům Wyer.

Přesto si trojice v cíli dlouhé cesty oddechla. "Když se člověk trochu opije, občas dostane hloupý nápad," vysvětloval Wyer se smíchem, na čem se ve slabé chvilce dohodli po postupu Švýcarska na šampionát. Cesta jejich rudého traktoru měla ale i charitativní podtext, pro dětskou nadaci vybrali bezmála 20 000 franků (447 000 korun).

Také další fotbaloví nadšenci ale zvolili netradiční formy cestování. Britský fanoušek se vydal do Volgogradu na jachtě, jiní přijeli na MS z menší či větší dálky na kolech. Ani nápad švýcarského tria nebyl podle agentury Reuters úplně originální, neboť německý důchodce Hubert Wirth dojel na traktoru dvacetikilometrovou rychlostí až do Moskvy.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..