Rubriky:

Ostatní

Úspěšný trenér Hallgrímsson po MS na lavičce Islandu končí

17. července 2018 14:44 - Reykjavík

Po sedmi letech končí trenér Heimir Hallgrímsson u fotbalistů Islandu, které dovedl k premiérové účasti na mistrovství světa. Šampionát v Rusku jeho svěřenci zahájili překvapivou remízou s Argentinou, ale po porážkách s Nigérií a Chorvatskem skončili ve skupině poslední. Hallgrímsson, který se vedle trénování stále věnuje i zubařské praxi, podle národní fotbalové asociace odchází na vlastní žádost.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

Jednapadesátiletý Hallgrímsson dělal nejprve u reprezentace asistenta švédskému kouči Larsi Lagerbäckovi. Společně dovedli Island k historickému postupu na velký turnaj a na předloňském mistrovství Evropy se navíc dokázali s týmem probít do čtvrtfinále po výhře nad Anglií. Po šampionátu se stal Hallgrímsson hlavním trenérem.

V kvalifikaci na MS Islanďané vyhráli skupinu o dva body před Chorvatskem, které se do Ruska dostalo následně z baráže a na turnaji získalo stříbrné medaile.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.