Rubriky:

Ostatní

Holoubek se na Slovensku uvedl bodem a neshodou s novinářem

22. července 2018 10:54 - Ružomberok

Český fotbalový trenér David Holoubek má za sebou první zápas ve slovenské nejvyšší soutěži. Na lavičce Ružomberoku získal první bod, když jeho tým uhrál na domácím hřišti bezbrankovou remízu s nováčkem ligy ŠKF Sereď. Český kouč byl viditelně zklamaný, že jeho tým nedokázal zužitkovat herní převahu. Přesto se zastal trenéra hostů Michala Gašparíka před nevybíravou kritikou od jednoho z místních novinářů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Richnák a Militosjan byli v dnešním zápase úplně zbyteční na hřišti, to je můj názor. Svůj standard nepředvedl ani Adam Morong," pustil se slovenský žurnalista do hráčů hostů.

Jeho kritika se navíc stupňovala. „Militosjan dneska ukázal, že zřejmě nemá na první ligu," nešetřil arménského útočníka a schytal to i jeho spoluhráč. „Richnák měl v prvním poločase osm kontaktů s míčem, z toho sedmkrát ho odevzdal soupeři," vytasil na Gašparíka.

Tisková konference po utkání prvního kola slovenské ligy.

Zhodnocení výkonu se následně dočkal i Holoubek. „Herně Ružomberok na velmi solidní úrovni. První zápas ukázal, že problémem bude finální fáze a zakončení," vyslechl si český kouč.

„Koukám, jak to tady sekáte, asi budete nějaký pan trenér," odpověděl pohotově nový muž na lavičce Ružomberoku.

„Mně se úplně nelíbí ta slovní spojení jako ‚byl tam zbytečný', ‚hrál špatně', ‚osm doteků'... Přijde mi to z vaší strany nefér na pana trenéra... Myslím, že ten útočník se snažil, pracoval, měl na sebe těžké soupeře," bránil Holoubek tým hostů.

Předtím se stihl vyjádřil ke svému současnému kádru. Také na Slovensku se Holoubek prezentuje prací s mladým týmem. „Je hodně pozitivní, že na posledních deset dvacet minut naskočili kluci z dorostu a zápas zvládli. Kružliak měl šanci a myslím, že i Brenkus to zvládl," pochválil své svěřence.

Do dalších kol chce ještě zlepšit produktivitu. „Myslím si, že se to otočí a branky dávat budeme. Mrzí mě, že jsme domácím fanouškům nemohli dopřát vítězství."

dh, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.