Rubriky:

Ostatní

Zachránění thajští chlapci si zahráli fotbal proti River Plate

8. října 2018 10:16 - Buenos Aires

Dvanáct thajských chlapců a jejich trenér, kteří byli v červenci zachráněni ze zatopené jeskyně, si zahráli fotbal na slavném stadiónu Monumental argentinského velkoklubu River Plate. V Buenos Aires se také zúčastnili slavnostního zahájení olympijských her mládeže.

 

Eitan Abramovich, ČTK/AP

Thajský tým Divočáci, který tvoří chlapci ve věku 11 až 16 let, si na Monumentalu zahrál proti místnímu týmu do 13 let. Zápas, do něhož mladí Thajci nastoupili v dresech River Plate, skončil remízou 3:3.

"Je to úžasný moment, protože kluci si prošli opravdu těžkými okamžiky. Jsme moc rádi, že jsme jim mohli nabídnout sehrání zápasu. Věnovali jsme jim kompletní vybavení, dnes byli i oni hráči River Plate," uvedl prezident slavného argentinského klubu Rodolfo D'Onofrio.

Mladí fotbalisté a jejich pětadvacetiletý trenér uvízli v červnu v jeskynním komplexu v Thajsku, kde je v podzemí uvěznila stoupající voda. Po dvou týdnech byli během třídenní záchranné akce vyproštěni a získali si pozornost celého světa. Například francouzský fotbalista Paul Pogba jim věnoval vítězství nad Belgií v semifinále mistrovství světa a šéf FIFA Gianni Infantino je pozval na vyhlášení nejlepších fotbalistů světa do Londýna.

ČTK

Časová osa: Ostatní