Rubriky:

Ostatní

Živě

Dresy Škrtela a Dočkala půjdou do dražby, aby pomohly nevyléčitelně nemocnému Čišovskému

13. října 2018 11:26 - Trnava

Na jednom se slovenští a čeští fotbalisté před dnešním zápasem Ligy národů shodli unissono. „Čišovského životní příběh nám není lhostejný, takže mu chceme pomoci,“ prohlásil kapitán Šilhavého výběru Bořek Dočkal hned poté, co byl trenérem do nové role dosazen a slovenští organizátoři trnavského střetnutí za ním přišli s tím, zda by dal svůj dres do dražby.

Sport.cz

Dočkal pochopitelně okamžitě souhlasil. „Pokud můžeme přispět na takovouto věc, rádi pomůžeme," prohlásil, když se dozvěděl, na co výtěžek dražby půjde.

Slováci totiž přišli s tím, že po trnavském střetnutí vydraží nejen dres kapitána české reprezentace, ale i dres legionáře Kozákova týmu Martina Škrtela. Ten bude mít ještě větší hodnotu, neboť na Škrtela čeká právě dnes stý zápas v reprezentačním dresu.

Výtěžek dražby pak pomůže osmatřicetiletému Mariánu Čišovskému překonávat jeho nelehký životní úděl. Bývalý hráč Viktorie Plzeň, který za slovenskou reprezentaci odehrál patnáct zápasů, totiž bojuje s nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou.

„Marián se dvakrát zúčastnil i našeho reprezentačního srazu. Záleží nám na něm, jeho životní příběh nám není lhostejný. Pokud mu budeme mít šanci pomoci, vždy to rádi uděláme," prohlásil kapitán české reprezentace Bořek Dočkal.

Národní týmy slovenských a českých fotbalistů se tak přidají k hráčům Viktorie Plzeň, kteří podobné akce na pomoc Čišovskému uspořádali již několikrát.

zp (Trnava), Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.