Brazílie - Argentina 1:0Brazílie v souboji fotbalových gigantů udolala Argentinu

Fotbalisté Brazílie porazili v přípravném utkání Argentinu 1:0. Souboj dvou jihoamerických gigantů na neutrální půdě v saúdskoarabské Džiddě rozhodl ve třetí minutě nastavení hlavičkou Miranda po rohovém kopu hlavní hvězdy "Kanárků" Neymara.

Brazilci se radují po triumfu nad Argentinou.

Zatímco Brazílie nastoupila prakticky v nejsilnější sestavě, Argentině chyběla řada hvězd včetně útočníka Lionela Messiho. Přesto se hrál poměrně vyrovnaný zápas a "Kanárci" nijak výrazně nedominovali. Brazilci oplatili odvěkému rivalovi porážku 0:1 z posledního vzájemného souboje vloni v červnu v přípravě v Melbourne.

Slováci po sobotní porážce 1:2 v Lize národů od českého celku nastoupili v přípravě ve Švédsku už bez trenéra Jána Kozáka, který v neděli nečekaně rezignoval. Mužstvo místo něj vedl asistent Štefan Tarkovič a v premiéře v roli hlavního kouče si připsal remízu 1:1.

Švédové ve Stockholmu vedli od 52. minuty, kdy se trefil z dorážky John Guidetti. Šest minut před koncem však srovnal střelou z dálky pod břevno Albert Rusnák. Plzeňský záložník Slovenska Patrik Hrošovský nastoupil jako střídající hráč v 57. minutě.

Přípravná fotbalová utkání:
Saitama: Japonsko - Uruguay 4:3 (2:1)
Branky: 10. a 67. Minamino, 36. Osako, 59. Doan - 27. Pereiro, 57. Cavani, 75. Rodríguez.
Čchonan: Korea - Panama 2:2 (2:1)
Branky: 5. Pak ču-ho, 33. Hwang In-pom - 45. Arroyo, 49. Blackburn.
Džidda: Brazílie - Argentina 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Miranda.
Herning: Dánsko - Rakousko 2:0 (1:0)
Branky: 29. Lerager, 90.+3 Braithwaite.
Stockholm: Švédsko - Slovensko 1:1 (0:0)
Branky: 52. Guidetti - 84. Rusnák.