Rubriky:

Ostatní

České rozhodčí Adámková a Ratajová jsou v nominaci na MS

3. prosince 2018 15:43 - Curych

Česká rozhodčí Jana Adámková, která nedávno řídila první zápas v domácí nejvyšší mužské soutěži, je v nominaci 27 hlavních sudích pro mistrovství světa fotbalistek. Mezi asistenty pro šampionát, jenž se uskuteční příští rok ve Francii, je na webu FIFA také Lucie Ratajová.

 

Luděk Peřina, ČTK

Adámková před necelými dvěma týdny pískala utkání 16. kola mezi fotbalisty Olomouce a Mladé Boleslavi (4:0). Stala se tak po Dagmar Damkové teprve druhou ženskou rozhodčí, která řídila utkání české nejvyšší soutěže.

Předtím Adámková působila v první mužské lize jen jako asistentka a rozhodovala zápasy druhé nejvyšší soutěže. Letos čtyřicetiletá rozhodčí také řídila finále Ligy mistryň mezi Lyonem a Wolfsburgem (4:1) a v minulosti pískala zápasy na evropském šampionátu a finále mistrovství světa hráček do 20 let.

Devětatřicetiletá Ratajová, která se v první lize objevuje jako asistentka pravidelně, se představí na ženském mistrovství světa podruhé v kariéře. Poprvé byla v roli asistentky před třemi lety a má také zkušenost z olympijských her v roce 2016 a dvou mistrovství Evropy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.