Rubriky:

Ostatní

Druholigové týmy v baráži? Všechno se musí sejít ruku v ruce, míní trenér Ústí nad Labem Křeček

13. února 2019 14:42 - Ústí nad Labem

Tak trochu ve stínu rozbíhající se jarní části první fotbalové ligy se chystají na odvetnou polovinu sezony i druholigové celky. Pro ně mistrovské boje vypuknou až 2. března s velkou novinkou, že naději na postup mezi elitu budou mít tentokrát tři mužstva. Trenér ústeckých fotbalistů Aleš Křeček může porovnávat první i druhou ligu, protože z vlastní zkušenosti zná obě soutěže. „Dostat se výš je těžké," říká v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Právo

Jen připomeňme, že na jaře 2016 jste byl jako asistent Vlastimila Petržely u sestupu Baníku Ostrava, ale o rok později jste se se stejným klubem radoval naopak z postupu do první ligy. Tehdy Baník skončil ve druholigové soutěži na druhém místě, což mu stačilo, kdežto letos připadne právo prvoligové účasti jen vítězi druhé ligy. Co na to říkáte?

Vzhledem k nastávající baráži bude mnohem těžší dostat se výš. První postupuje, nebo spíše řečeno bude mít garantované místo v první lize. Ale podle mého názoru může být nesmírně složité pro druhý a třetí celek, aby uspěly v baráži. Z první ligy nebude chtít nikdo nechat kůži lacino, oba účastníci baráže ze čtrnácté a patnácté příčky budou prahnout po tom, aby se zachránili v první lize. Baráž se hraje systémem doma - venku a snad na ni fanoušci přijdou.

Jaké faktory podle vás budou rozhodující v boji o baráž?

Ruku v ruce se musí všechno sejít. Mám tím na mysli sportovní stránku, dobrý kádr týmu, peníze. Je to komplex aspektů a domnívám se, že o konkrétních ambicích hodně naznačí už první čtyři jarní kola.

FK Ústí nad Labem ztrácí v druholigové tabulce na barážovou pozici pět bodů.

Přál bych si, kdybychom se tam dostali. Už kvůli lidem. Ale bohužel všestranně připraveni zatím nejsme a situace je složitější. Proti komu budou hrát druholigové celky baráž, samozřejmě nevím. A je mi to jedno.

Jak vnímáte dlouhé čekání na jarní start?

Termín na začátku března je docela daleko, snažíme se udržet hráče v kondici i koncentraci během stále trvající zimní přípravy.

Sledujete dění na druholigové scéně?

Nějakým způsobem registrujeme novinky, ale soustředíme se především na sebe. Víme, že posiluje Hradec Králové. Zbrojovka Brno by se také chtěla vyšvihnout nahoru. České Budějovice z postu lídra tabulky mají taky dobré mužstvo. Jihlava přiznala jisté problémy, ale jsou tam i nadstandardní hráči na druhou ligu.

Jste v kontaktu s prvoligovými kluby?

Spolupracujeme se sousedními Teplicemi. V závěru podzimu Tepličtí vyhráli tři zápasy a dostali se do klidu. Mají předpoklady, aby jaro dobře odehráli a jsem přesvědčen, že to zvládnou. Další celky sledujeme zpovzdálí.

Josef Pešout, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní