O Ronalda velmi vážně usiluje Manchester City! Jenže vše je trochu jinak

23. března 2019 13:04 - Lisabon/Praha

Mnozí příznivci fotbalu nejspíš zůstali stát jako opaření, když tuto zprávu slyšeli. O Ronalda hodně stojí Manchester City. Jenže než propukne panika ohledně možného odchodu Cristiana Ronalda z Juventusu, je potřeba se na informaci podívat trochu blíže.

 

slbenfica.pt

Oním Ronaldem totiž není slavný Cristiano, ale Ronaldo Camara. Ten v současné době působí v Benfice Lisabon, kde v pouhých šestnácti letech už nastupuje za výběr hráčů do devatenácti let. V lednu v lisabonském klubu podepsal smlouvu do roku 2022.

V této sezóně odehrál mimo jiného čtyři zápasy mládežnické Ligy mistrů a dal jeden gól - v zápase proti Bayernu Mnichov vstřelil v závěrečných vteřinách zápasu vyrovnávací branku na 2:2 ve věku 15 let a 10 měsíců, což z něj učinilo nejmladšího hráče, který kdy v této soutěži skóroval.

Narodil se sice v Bissau, hlavním městě Guineje-Bissau, ale má i portugalské občanství. A právě za Portugalsko také nadějný ofenzivní záložník nastupuje, konkrétně ve výběru do sedmnácti let.

Se zprávou týkající se zájmu Citizens o mladý talent přišel Evening Standard. Vlastníci úřadujícího šampiona Premier League to ale budou mít těžké. Šestnáctiletý hráč je totiž v hledáčku dalších dvou slavných klubů - zájem o jeho služby prý mají také Manchester United a Barcelona.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.