Živě

To byl frmol. Takový světový rekord jste ještě neviděli

28. března 2019 10:12 - Al-Wakrah

Přípravy na fotbalové MS 2022 probíhají mnohdy v tryskovém tempu. Až rekordním. Video zrychleně zachycuje hemžení na ploše stadionu Al Wakrah, který bude jedním z dějišť turnaje. Položení trávníku se stihlo mimořádně rychle.

Video již není dostupné

sntv

Blesková výměna s položením nového zeleného koberce byla před pár dny zaznamenána i v Edenu na domovské půdě pražské Slavie. O rekordních časech ale přicházejí zprávy odjinud - z dějiště příštího MS.

Organizace pro zajišťování infrastruktury na vrcholnou katarskou událost čas instalace nového trávníku na Al Wakrah označuje za světový maximum - 9 hodin a 15 minut, což dokumentuje videem. O plné čtyři hodiny je tenhle výkon lepší než tomu bylo v případě Khalifa International Stadium v Dauhá, kde se také budou hrát zápasy MS.

Nový trávník se rychle pokládal i v pražském Edenu před přátelským utkáním ČR - Brazílie.

Vlastimil Vacek, Právo

Al Wakrah má kapacitu 40 000 a bude hostit zápasy šampionátu, který se bude hrát od 21. listopadu do 18. prosince 2022. Dokončení je plánováno na konec tohoto roku.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.