Živě

Fantastické ženy! Slavia je v žebříčku UEFA na sedmém místě

8. dubna 2019 16:11 - Praha

Fotbalistky Slavie sice vypadly ve čtvrtfinále Ligy mistryň s favorizovaným Bayernem Mnichov, nyní se ale mohou těšit z dalšího úspěchu. V současném žebříčku klubových koeficientů UEFA, který zahrnuje předchozích pět sezon Ligy mistryň, vystoupaly díky svým skvělým evropským výkonům z posledních let na sedmé místo!

 

Michaela Říhová, ČTK

Slávistky porazila pouze šestice klubů: Olympique Lyon, Bayern Mnichov, FC Barcelona, Chelsea, Paris Saint-Germain a VfL Wolfsburg. To vše jsou kluby, které mají ve světě ženského fotbalu opravdu velmi výrazné a věhlasné jméno. Za sebou pak slávistky nechaly takové týmy jako třeba Ajax, Atlético Madrid nebo Juventus.

V žebříčku se z českých ženských týmů dále objevuje ještě pražská Sparta, která zaujala 21. pozici.

Skvěle se díky úspěchům tuzemských barev v Lize mistryň daří i Česku jako celku. V žebříčku koeficientů asociací se umístilo na šestém místě.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.