Maradona dostal pokutu za to, že věnoval výhru venezuelskému prezidentovi

9. dubna 2019 09:12

Diego Maradona dostal v Mexiku pokutu za to, že věnoval březnové vítězství svého týmu Dorados de Sinaloa venezuelskému prezidentovi Nicolási Madurovi. Podle Mexické fotbalové federace tím slavný Argentinec porušil regule týkající se politické neutrality. Výše pokuty nebyla zveřejněna.

 

Profimedia.cz

Osmapadesátiletý Maradona, jenž trénuje v Mexiku od loňska v druhé lize, měl blízké vztahy už s předchozím venezuelským prezidentem Hugem Chávezem.

Za svého přítele a ideového spojence považuje mistr světa z roku 1986 i Chávezova nástupce Madura, jenž ho na oplátku před čtyřmi lety po odstoupení Seppa Blattera navrhoval do role prezidenta světové federace FIFA.

Vítězství Dorados věnoval Maradona nejen Madurovi, ale celému venezuelskému lidu, jenž se potýká s ekonomickou a humanitární krizí. Tu nicméně podle opozice i řady expertů způsobila právě hospodářská politika autoritářské Madurovy vlády.

Maradona, obdivovatel bývalého kubánského vůdce Fidela Castra, zároveň zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.