Živě

Rakev v kotli na fotbale. Kolumbijští ultras vzali na zápas zavražděného kolegu

9. dubna 2019 19:43 - Cúcuta/Praha

Dopřáli mu poslední zápas. Sedmnáctiletý fanoušek Christopher Jácome byl zavražděn na ulici v kolumbijském městě Cúcuta. Fotbaloví příznivci místního týmu, jehož duely mladík navštěvoval, se rozhodli s mrtvým kolegou z ochozů rozloučit po svém. Jeho tělo i s rakví s sebou vzali na zápas přímo do kotle.

 

Twitter

Pro jihoamerické fanoušky je fotbal něco jako náboženství. To zřejmě platilo i pro oddaného příznivce klubu Deportivo Cúcuta Christophera Jácoma, který byl zavražděn na ulici na severu Kolumbie. K tragické události došlo den před zápasem jeho milovaného klubu.

Kamarádi z kotle se mu rozhodli dopřát poslední rozloučení s ochozem místního stadionu General Santander. Se svolením rodičů vzali ostatky zavražděného Jácoma i s rakví na duel s Envigadem.

Není to tak dávno, co příznivec argentinského klubu vzal na oslavy ligového titulu lebku svého dědy. Jihoameričané jsou známí tím, že pro ně smrt příbuzných nebo přátel není spojena pouze s truchlením, ale také s oslavou jejich života. V kombinaci s jejich fanatickým zaujetím pro fotbal tak zřejmě vznikají podobné spontánní podivné akce.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.