Ostatní

Nevídaná surovost. Fotbalista kopl ležícího soupeře vší silou do břicha

17. dubna 2019 18:20 - Manila/Praha

Neskutečný zkrat předvedl během utkání skupiny H Poháru AFC mezi filipínskou Kayou a indonéským PSM Makassar jedenatřicetiletý Jalson Soriano (Kaya). Svého protihráče Marca Anthonyho Kloka v závěru zápasu kopnul velmi surově do břicha. Navíc ve chvíli, kdy hráč Makassaru ležel na zemi. Za svůj zákrok si vysloužil okamžitou červenou kartu.

Lagardere Sports, sntv

Běžela 88. minuta utkání, Makassar v tu chvíli vedl 2:0. Během celého zápasu se hrálo tvrději a indonéský celek byl od 52. minuty, kdy se do šaten musel po druhé žluté kartě poroučet Abdul Rahman Sulaiman, v deseti. Ovšem to, co předvedl Jalsor Soriano, zastínilo vše, co se dosud dělo.

Hráč Kayi přikročil ke Klokovi, který zůstal ležet po předchozím střetu na trávníku, a z nepochopitelných důvodů jej vší silou kopnul do břicha. Za svůj surový zákrok samozřejmě ihned viděl červenou kartu. Není divu, že poté, co se Klok ze situace vzpamatoval a dostal se zpátky na nohy, chtěl si vše se svým protivníkem vyříkat hodně zblízka a jeho spoluhráči jej nakonec museli od Soriana odtáhnout.

Kaya nakonec v nastaveném čase přece jen z penalty alespoň upravila skóre zápasu na 1:2. Pohár AFC je určen pro kluby z asijských soutěží nižší kvality. Koná se každý rok a účastní se jej například kluby z Kuvajtu, Iráku, Jordánska nebo Sýrie.