Živě

Bývalý fotbalista Van der Vaart se zúčastní šipkového turnaje

18. dubna 2019 11:22 - Amsterdam

Bývalý nizozemský fotbalový záložník Rafael Van der Vaart se chystá na svůj profesionální debut mezi šipkaři. V květnu se společně se svým bratrem Fernandem zúčastní turnaje Denmark Open v Esbjergu, v jehož dresu loni v listopadu ukončil fotbalovou kariéru.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Šestatřicetiletý Van der Vaart se netajil láskou k šipkám už během úspěšné fotbalové kariéry. V roce 2013 vyhrál spolu s šipkařskou legendou Raymondem van Barneveldem exhibiční turnaj v Hamburku, na mistrovství světa celebrit skončil s dalším slavným krajanem Michaelem van Gerwenem druhý.

Van der Vaart odehrál za Nizozemsko 109 zápasů a vstřelil 25 gólů, z mistrovství světa 2010 má stříbro. Na klubové úrovni oblékal dresy Ajaxu, Hamburku, Realu Madrid či Tottenhamu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.