Rubriky:

Ostatní

Živě

Venezuelský fotbalista chtěl napodobit Panenku. Provedení ale zpackal a dostal padáka

25. dubna 2019 09:08 - Bogotá/Praha

Místo postupu a slávy přišel propadák a vyhození z klubu. Venezuelský fotbalista Brendix Parra se pokusil kopnout penaltu jako legendární Antonín Panenka. V zápase vyřazovací části jihoamerické ligy ale během exekuce totálně selhal, jeho tým byl vyřazen a vedení klubu ho za to vyhodilo.

Proměnit penaltu tak, jako se to povedlo Antonínu Panenkovi třeba ve finále mistrovství Evropy 1976, chce nervy ze železa. K úspěšnému rozvlnění sítě ikonickým dloubákem je potřeba předvést také dokonalé provedení.

A přesně to se nepovedlo venezuelskému hráči týmu Independiente F.B.C. Brendixovi Parrovi během vyzařovacího zápasu druhé nejprestižnější jihoamerické klubové soutěže Copa Sudoamericana. Brankář domácích La Equidad se po dloubáku sice pohnul směrem k tyči, provedení kopu bylo ale tak tristní, že pro úspěšný zásah stačilo zůstat ležet na brankové čáře a míč do sebe nechat narazit.

Vzhledem k tomu, že se hostům postoupit nepodařilo i vinou zpackanému pokusu Parry, počínáním Venezuelana se začalo zabývat vedení paraguayského klubu. A šéfové se rozhodli hráče vyhodit.

„Správní rada rozhodla o rozvázání smlouvy s Brendixem Parrou kvůli tomu, jakým způsobem kopl penaltu. Kdybychom se kvalifikovali do dalšího kola, každý hráč v týmu by na tom vydělal dost peněz," přišlo vedení s poněkud podivným vysvětlením svého kroku. „Není to lehká situace, ale život jde dál," nechal se slyšet sám nešťastný exekutor.

pb, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.