Živě

Parádní gesto uruguayského brankáře. Postiženému fanouškovi umožnil kopat penaltu před plným stadionem

26. dubna 2019 13:30 - Colonia del Sacramento/Praha

Má zážitek na celý život. Postiženému fanouškovi uruguayského klubu Peňarol se splnilo jedno velké přání. Po závěrečném hvizdu 9. kola nejvyšší uruguayské ligy mu brankář týmu Plaza Colonia Kevin Dawson umožnil kopnout pokutový kop. Chlapci po proměněné penaltě aplaudoval celý stadion.

Brankář domácího klubu Plaza Colonia předvedl během 9. kola uruguayské Primera Division parádní gesto, když potěšil fanouška, který je postižený Downovým syndromem. Po závěrečném hvizdu ho odvedl k bráně a nechal ho proti sobě kopnout pokutový kop.

Střela zaplachtila vzduchem, gólman na ni nedosáhl a balón rozvlnil síť. Chlapec se rozběhl k rohovému praporku a svou fotbalovou chvíli slávy si evidentně užíval. Rozpažil ruce, celý stadion mu tleskal a on si v tu chvíli musel připadat jako profesionální fotbalista.

Peňarol, historicky nejúspěšnější uruguayský klub, na hřišti v Colonia del Sacramento zvítězil 1:0 gólem z prvního poločasu. Chlapec si tak krom nezapomenutelného zážitku z konce utkání odvezl i hřejivý pocit vítězství po triumfu jeho oblíbeného týmu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.