Živě

Francouzský fotbalista fanouškům řádně pocuchal nervy. Takhle kopnutá penalta se jen tak nevidí

27. dubna 2019 11:17 - Brisbane/Praha

Byl to záměr? Francouzský fotbalista Éric Bauthéac předvedl během čtvrtečního závěrečného kola nejvyšší australské ligy zvláštní provedení pokutového kopu. Jeho střela mířila po zemi přesně doprostřed a pomalu šinoucí se balón sotva doputoval za brankovou čáru. Na vítězství gól nakonec nestačil, po zápase byl exekutor přesto za hvězdu.

 

Twitter

Domácí záložník Bauthéac předvedl vskutku originální způsob kopnutí penalty během zápasu 27. kola australské A-League mezi týmy Brisbane Roar a Adelaide United. Australan Nicholas D'Agostino nejprve za stavu 2:2 v 60. minutě střetnutí tygřím skokem vymodlil pro svůj tým pokutový kop.

Balón si na puntík postavil záložník Bauthéac, bývalý hráč Dijonu, Nice nebo Lille. Jeho rozběh nedal brankáři tušit, co se na něj chystá, místo dělovky k tyči ale Francouz jako by nakopl spíše trávník pod míčem a balón se pomalým tempem vydal vpřed.

Brankář hostů skočil na stranu a míč doputoval za čáru prostředkem brány, po zemi a rychlostí volného výklusu. Proměněná penalta znamenala vedení 3:2 a Bauthéac byl za hrdinu. Hranice mezi úspěchem a ztrapněním je však velmi tenká. Podobný kousek nedávno předvedl venezuelský fotbalista během ligy Copa Sudoamericana. Jeho penaltové faux pas ho nakonec stálo místo v klubu.

Bauthéacova parádička na vítezství domácích nestačila. Adelaide ovládlo duel třemi góly v závěrečné dvacetiminutovce klání a zvítězilo 5:3.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.