Živě

Rekordmana přesvědčil k návratu do reprezentace prezident

23. května 2019 09:27 - Akkra

Před dvěma dny ohlásil konec v národním týmu. Stačily však dva dny a jeden telefonát od prezidenta a všechno je jinak. Ghanský fotbalista Asamoah Gyan vzal své rozhodnutí zpět a figuruje v předběžné nominaci pro africký šampionát.

 

Mike Hutchings, Reuters

Třiatřicetiletý Gyan, který je rekordmanem v počtu vstřelených branek v národním týmu, v pondělí oznámil konec reprezentační kariéry kvůli tomu, že ho v roli kapitána nahradil Andre Ayew. Bývalému hráči Udine, Rennes či Sunderlandu pak zatelefonoval prezident země Nana Akufo-Addo a vyzval ho, aby názor přehodnotil. "Žádost prezidenta jsem nemohl ignorovat," uvedl Gyan.

Útočník Kayserisporu hraje za ghanskou reprezentaci od 17 let. V dresu "Černých hvězd" nastoupil ke 106 zápasům a vstřelil rekordních 51 gólů, jeden z nich Česku v utkání základní skupiny mistrovství světa 2006 v Německu. Za národní tým hrál Gyan naposledy v roce 2017.

Africký šampionát se letos uskuteční místo tradičního zimního termínu poprvé v létě, od 21. června do 19. července v Egyptě. Počet účastníků se rozšířil ze 16 na 24.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.