Živě

Lafatovi zlomil ošklivým faulem nohu, teď bude rok bez fotbalu

7. června 2019 15:59 - Praha
(Aktualizováno: 7. června 2019 16:10)

Obránce Hluboké nad Vltavou Karel Jonáš, který na konci května v utkání Jihočeského krajského přeboru fauloval na polovině hřiště unikajícího exsparťanského kanonýra Davida Lafatu, už zná trest za svůj drsný zákrok. Disciplinární komise Jihočeského kraje mu udělila trest zákazu činnosti na dvanáct měsíců.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Během utkání mezi Hlubokou nad Vltavou a Olešníkem gólman Olešníku rozehrál míč směrem k Davidu Lafatovi. Ten jej vedl směrem k brance soupeře. Těsně za polovinou hřiště byl však zastaven ostrým faulem Karla Jonáše. Bývalého ligového kanonýra museli ze hřiště odnést na nosítkách a později se potvrdilo podezření na zlomeninu lýtkové kosti.

Jonáš si přímo v zápase za svůj zákrok nevysloužil ani žlutou kartu, teď však disciplinárka vynesla verdikt. Obránce Hluboké si fotbal nezahraje celý rok.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.