Živě

Co jen gólman dělal? Dostal jeden z nejšílenějších vlastních gólů historie

10. června 2019 18:47 - San Jose/Praha

Svědky neuvěřitelné hrubky byli fotbaloví fanoušci v zámoří. Během zápasu MLS mezi San Jose Earthquakes a Dallasem totiž gólman San Jose Daniel Vega dostal tak neskutečný vlastní gól, že by člověk dost možná nevěřil, že je vůbec něco takového v profesionální soutěži možné.

 

Twitter

Situace vypadala celkem jednoduše. Vega se rozhodl posunout míč ke svému obránci Florianu Jungwithovi, který se nacházel z jeho pohledu nalevo od velkého vápna San Jose. Jungwirth se rozhodl Vegovi míč vrátit a vyslal směrem k němu velmi mírnou přihrávku.

Ve chvíli, kdy se míč dokutálel až k Vegovi, jej ale gólman San Jose minul, a to přesto, že se k němu míč rozhodně neblížil žádnou závratnou rychlostí. Balón tak gólmanovi prošel mezi nohama a skončil v síti.

Nebohému obránci Jungwirthovi, který Vegovi míč vracel, opravdu nelze nic vyčítat. Zato nad Vegou fanoušci jen nechápavě kroutí hlavou. Jeho hrubka obletěla celý svět. Sám gólman se ale ke svému obřímu kiksu staví s nadhledem.

"Dnes jsem selhal, ale stejně tak, jak to dělám celý svůj život, musím vstát. Vy, kteří mě urážíte, omlouvám se, ale jsem mentálně silnější než vy," napsal na svůj Twitter.

Zápas nakonec skončil smírně 2:2.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.