Rubriky:

Ostatní

Živě

Stramaccioni se pouští do další akce. Už má podepsáno

13. června 2019 10:46 - Praha

Jde do další fotbalové akce. Andrea Stramaccioni má nové trenérské angažmá, první po nezdaru ve Spartě. Zamíří do íránského Esteghlalu, v metropoli Teheránu jej čeká domácí půda na stadionu Azadi pro 80 000 diváků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je podepsáno," uvádějí italské zdroje. Nové dobrodružství pro kouče působícího i v Interu či Udine může začít.

Esteghlal je vedle Persepolis nejvěhlasnějším íránským klubem, má na kontě osm domácích titulů a k tomu i triumfy v kontinentální pohárové soutěži. V nedávno skončeném minulém ročníku nejvyšší domácí soutěže skončil třetí za Persepolis a Sepahanem.

Působení koučů-cizinců v klubu má tradici, prvním byl na přelomu 60. a 70. let minulého století slavný Jugoslávec Zdravko Rajkov.

Naposledy zde působil velký německý fotbalový cestovatel Winfried Schäfer, před ním ovšem dlouhá léta vládli lavičce íránští trenéři.

Klub se chce výrazněji prosadit na mezinárodní scéně. S třiačtyřicetiletým Stramaccionim, s nímž jednal už delší dobu, podepsal dvouletý kontrakt s opcí a s příjmem 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) ročně.

Koučem Sparty byl Stramaccioni od května 2017 do loňského března. Na Letné uzavřel dvouletý kontrakt s ročním platem 1,5 milionu eur, ale týmu se pod jeho vedením nedařilo.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.