Živě

Stramaccioni se pouští do další akce. Už má podepsáno

13. června 2019 10:46 - Praha

Jde do další fotbalové akce. Andrea Stramaccioni má nové trenérské angažmá, první po nezdaru ve Spartě. Zamíří do íránského Esteghlalu, v metropoli Teheránu jej čeká domácí půda na stadionu Azadi pro 80 000 diváků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je podepsáno," uvádějí italské zdroje. Nové dobrodružství pro kouče působícího i v Interu či Udine může začít.

Esteghlal je vedle Persepolis nejvěhlasnějším íránským klubem, má na kontě osm domácích titulů a k tomu i triumfy v kontinentální pohárové soutěži. V nedávno skončeném minulém ročníku nejvyšší domácí soutěže skončil třetí za Persepolis a Sepahanem.

Působení koučů-cizinců v klubu má tradici, prvním byl na přelomu 60. a 70. let minulého století slavný Jugoslávec Zdravko Rajkov.

Naposledy zde působil velký německý fotbalový cestovatel Winfried Schäfer, před ním ovšem dlouhá léta vládli lavičce íránští trenéři.

Klub se chce výrazněji prosadit na mezinárodní scéně. S třiačtyřicetiletým Stramaccionim, s nímž jednal už delší dobu, podepsal dvouletý kontrakt s opcí a s příjmem 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) ročně.

Koučem Sparty byl Stramaccioni od května 2017 do loňského března. Na Letné uzavřel dvouletý kontrakt s ročním platem 1,5 milionu eur, ale týmu se pod jeho vedením nedařilo.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.