Rubriky:

Ostatní

Živě

Nejšílenější gól roku. Smál se mu i střelec

17. června 2019 08:07 - Rabat

Klikař roku. Nebo také borec, který ví, kam se má před brankou postavit. Tak se už v první minutě musel cítit stoper zambijské reprezentace Mwape Musonda, když se zapsal mezi střelce. Kurióznější gól v kariéře už zřejmě nevstřelí a vzpomínat na něj bude v dobrém. Zambie nad Marokem vyhrála nečekaně 3:2.

Video již není dostupné

sntv

Jestli se některý z fanoušků opozdil, mohl litovat, protože přišel o neskutečný gól. Zambie se prosadila hned z první útočné akce. Patson Daka unikl po levém křídle, jenže se dostal do nulového úhlu, a tak aspoň poslal trochu krkolomně centr před branku. Marocký obránce ve snaze odvrátit nebezpečí hlavou trefil tyč vlastní branky. Balon se pak biliárově odrazil do nohy stojícího Musondy a zamířil do sítě, aniž by obránce Zambie vyvinul snahu zakončovat.

Když mu pak přiběhli spoluhráči gratulovat ke gólu, měl střelec pusu od ucha k uchu. Zambie nakonec vyhrála 3:2, a před Africkým pohárem národů pokazila jednomu z favoritů náladu. Sama se přitom na turnaj nekvalifikovala.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.