Živě

Copa América v Brazílii má problémy s návštěvností

17. června 2019 11:12 - Rio de Janeiro

Šéfy jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL trápí v úvodu Copy América v Brazílii nižší návštěvnost. Ačkoli měly být některé zápasy jihoamerického šampionátu zcela vyprodány, v hledišti stadionů zely desetitisíce volných míst.

 

Leo Correa, ČTK/AP

Turnaj začal pátečním zápasem domácí Brazílie proti Bolívii, na který sice na stadion Morumbi v Sao Paulu přišlo 46 tisíc lidí, ale dalších 22 tisíc sedaček zůstalo prázdných. Utkání, jež skončilo výhrou favorita 3:0, bylo přitom původně ohlášeno jako vyprodané.

Zklamání přinesly i další zápasy. V sobotu sledovalo jen 11 tisíc diváků bezbrankovou remízu mezi Peru a Venezuelou na šedesátitisícovém stadionu v Porto Alegre a na Argentinu Lionela Messiho proti Kolumbii zavítalo na stadion s kapacitou 50 tisíc míst v Salvadoru zhruba 35 tisíc lidí. Také tento duel, který Kolumbie vyhrála 2:0, měl být vyprodán.

Fotbalový turnaj Copa América se v Brazílii potýká s nezájmem fanoušků.

Victor R. Caivano, ČTK/AP

V tomto kontextu ani nepřekvapila dvacetitisícová návštěva na slavném stadionu Maracaná pro 87 tisíc lidí na nedělní zápas Paraguay - Katar. Podle agentury AP nebyl plný ani stadion v Belo Horizonte na duel Uruguaye s Ekvádorem.

"Dělá nám to starosti, samozřejmě nás to trápí. Ale myslím, že se to v průběhu turnaje zlepší," uvedl prezident pořádající organizace CONMEBOL Alejandro Domínguez.

Někteří fotbalisté uvedli, že atmosféra při zápasech je místy tak komorní, že bez problémů slyší pokyny trenérů od postranní čáry.

Uruguayec Matias Vecino a Ekvádorec Enner Valencia v akci během turnaje Copa America. Šampionát se zatím potýká s nezájmem fanoušků.

Victor R. Caivano, ČTK/AP

Podle médií není na vině slabší návštěvnosti nezájem Brazilců o fotbal, ale ceny vstupenek. Nejlevnější stojí v přepočtu 30 dolarů (téměř 700 korun), což je zhruba dvakrát víc než na domácí ligové zápasy.

Ekonomická situace v zemi je navíc mnohem horší než v roce 2014, kdy Brazílie hostila mistrovství světa. Minimální měsíční mzda v největší jihoamerické zemi je 256 dolarů (5800 korun) a registrováno je více než 13 milionů nezaměstnaných.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.