Živě

Hraje v kategorii dvanáctiletých. Fotbalista Sevilly vzrůstem výrazně převyšuje své vrstevníky

18. června 2019 08:36 - Sevilla/Praha

To snad není možné, co to je za obra? Vždyť je mu teprve dvanáct let. Mladý fotbalista šokoval celé Španělsko svým vzrůstem, měří totiž 175 centimetrů a výrazně převyšuje své vrstevníky. Zájem o hráče na sociálních sítích byl obrovský a ještě narostl ve chvíli, kdy klub umístil na Instagram fotografie z pátečního utkání kategorie do dvanácti let. Ibrahima Sow na nich nad ostatními hráči doslova ční jako stožár.

 

, Twitter

„Čím v Seville ty děti krmí?" ptá se jeden z uživatelů sociální sítě Twitter. „To je tajemství," přišla muži odpověď z klubového účtu. Stejně jako mnoho dalších fanoušků, zaujala muže fotografie, na které je zachycen senegalský fotbalista Sow. Na ní chlapec svádí souboj o míč s hráčem, který je výrazně menší než on.

Podle serveru marca.com je Senegalec vysoký 175 centimetrů, i když je mu teprve 12 let a do Sevilly se přesunul před dvěma lety z Málagy. Sow je technicky velmi dobře vybaven a na hřišti ostatní nepřevyšuje pouze svým vzrůstem, ale také fotbalovými dovednostmi.

Talentovaný hráč v letošním ročníku skóroval devětadvacetkrát. Mnoho lidí v klubu ho má za velký příslib do budoucna a nepochybují o tom, že se časem prosadí i mezi dospělými.

Sow není jediným fotbalistou, který v útlém věku v mládežnických kategoriích výškově čněl nad ostatními hráči. Dalším byl například belgický reprezentant Romelu Lukaku. Nyní šestadvacetiletý Lukaku to díky své výškové převaze a důrazu v útoku dotáhl až do slavného Manchesteru United. Třeba se Sowovi podaří něco podobného.

pb, Sport.cz

Je podle vás mladému fotbalistovi ze Sevilly dvanáct let?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.