Živě

Brazilský kapitán Alves už nebude hrát za Paris St. Germain

23. června 2019 08:49 - Sao Paolo

Kapitán brazilské fotbalové reprezentace Dani Alves po dvou letech končí v Paris St. Germain. Šestatřicetiletý obránce to oznámil na Instagramu. Své další plány neprozradil.

 

Nelson Antoine, ČTK/AP

"Další kruh v mém životě se uzavírá, vítězný kruh. Rád bych poděkoval rodině PSG za to, že jsme se společně mohli zapsat do klubové historie," uvedl Alves po sobotním vítězství 5:0 nad Peru na mistrovství Jižní Ameriky, k němuž přispěl jedním gólem.

S PSG získal dva ligové tituly a Francouzský pohár. K vytouženému úspěchu v Lize mistrů klubu nepomohl. Předtím hrál jeden rok za Juventus a především byl dlouho oporou Barcelony a také Sevilly. Před Copou América dostal v brazilském týmu kapitánskou pásku místo Neymara.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.