Živě

Francie - Rumunsko 0:0 Bránu nikdo netrefil! Po plichtě jdou dál oba. Domácí Italové mohou jen skřípat zuby

24. června 2019 22:58 - Cesena

Nastalo očekávané. Dělba bodů, postup obou zúčastněných. Semifinále ME fotbalistů do 21 let nemine Rumuny a Francouze, kteří se v posledním utkání ve skupině rozešli smírně 0:0. Tak, jak to oběma vyhovuje a oba se sedmi získanými body posouvá dál. Rumunsko jako vítěze skupiny, Francii jako nejlepší tým z druhých míst ze tří základních skupin. S nimi jdou dál Španělé a Němci. Ze hry jsou domácí Italové.

 

Twitter

Reakce sázkových kanceláři napovídaly, k čemu směřuje vývoj souboje skupiny C, která uzavírala základní část šampionátu.

Kurz na remízu propadal neobvykle nízko. Očekávalo se, že se týmy nikam nepoženou. A tak se také více méně stalo.

Zápasové statistiky se zejména ve druhé půli už téměř nehýbaly. Nakonec byl po upřesnění poměr střel 9:5 pro Francii, na bránu ovšem 0:0. V první půli bulharský sudí Kabakov u videa řešil, jestli Rumuni neměli kopat penaltu, ve druhém už se toho dělo vskutku jen málo.

Šlo o hodně. Výsledek ostatně pro oba týmy znamená i účast na olympijském turnaji v Tokiu.

Konkurenti mohou jen skřípat zuby. Ze hry zůstali šestibodoví Italové, kteří jsou s pěti tituly rekordmany šampionátů do 21 let. Netrpělivě čekali na výsledek duelu Francouzů a Rumunů. Remíza se jim nehodila, s šesti body za jistých okolností mohli postupovat, pokud by zvítězil jeden ze dvou aktérů duelu skupiny C...

Teď už ovšem mohou jen nadávat na ošidný systém ME, kdy mezi čtyři nejlepší postupují vítězové tří skupin a nejlepší ze druhé pozice. Anebo také sami na sebe, protože si ve skupině připsali nečekanou prohru s Poláky. Ta je vystavila do pozice, kdy museli čekat, jak se vyvine situace v dalších skupinách,.

Rumunská jednadvacítka se ve čtvrtek utká v semifinále s německými obhájci titulu, Francouzi budou hrát se Španělskem.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Itálii a San Marinu:
Skupina C:
Chorvatsko - Anglie 3:3 (1:1)
Branky: 39. a 83. Brekalo, 62. Vlašič - 11. Nelson z pen, 48. Maddison, 70. Kenny
Francie - Rumunsko 0:0
1. Rumunsko 3 2 1 0 8:3 7
2. Francie 3 2 1 0 3:1 7
3. Anglie 3 0 1 2 6:9 1
4. Chorvatsko 3 0 1 2 4:8 1
vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.