Živě

Krev a pláč rumunské fanynky. Očekávanou remízu na hřišti provázely nepokoje v hledišti

25. června 2019 18:55 - Cesena/Praha

Nepokoje vystřídaly podivný průběh duelu. Rumunský reprezentační výběr mladíků remizoval v pondělí na mistrovství Evropy do 21 let v italské Ceseně s Francií 0:0. Plichta, která oběma týmům přinesla postup do semifinále turnaje, se tak trochu čekala. Poklidnému průběhu zápasu bez jediné střely na bránu však neodpovídalo dění v hledišti. Po utkání došlo k divokým střetům, mladá fanynka Rumunů díky nim skončila s krvavým zraněním.

 

Twitter

Mistrovství Evropy do 21 let zná své semifinalisty. Ke Španělsku a Německu se v pondělí připojily výběry Rumunska a Francie. Shodou okolností stačilo druhým dvěma jmenovaným týmům v závěrečném vzájemném zápase remizovat. A přesně k tomu taky došlo. V sázce bylo přece jen hodně. Účast na olympijském turnaji v Tokiu. Tu mají teď díky plichtě oba výběry v kapse.

Podivnému průběhu utkání bez jediné střely na branku však neodpovídalo dění v hledišti. Kvůli bojům mezi fanoušky a ochrankou byla s krvavým zraněním ošetřena viditelně rozrušená fanynka rumunského celku.

Za nešťastnou situaci údajně mohla snaha fanoušků dostat se po senzačním postupu na hřiště k oslavě s hráči. Pro to však zřejmě neměla pochopení pořadatelská služba, která slavící Rumuny zatlačovala zpět do sektorů, kvůli čemuž došlo k několika incidentům.

Rumunská jednadvacítka se ve čtvrtek utká v semifinále s německými obhájci titulu, Francouzi budou hrát se Španělskem.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.