Živě

Hagiho syn bude hrát s Hrošovským za Genk

13. července 2019 15:16 - Praha

Syn rumunské fotbalové legendy Gheorghe Hagiho Ianis bude hrát za belgický Genk. S klubem, do kterého před pár dny přestoupil z Plzně slovenský záložník Patrik Hrošovský, podepsal dvacetiletý rumunský reprezentant smlouvu na pět let.

 

Twitter

O Hagiho se zajímaly také Spartak Moskva, Sevilla či Barcelona, jejíž dres oblékal jeho otec. Nakonec mladý útočník či záložník zamířil do Genku, který za něj zaplatí osm milionů eur (téměř 205 milionů korun).

Jeho dosavadní klub Viitorul Constanta podle rumunských médií obdrží 5,6 milionu eur a zbytek připadne Fiorentině, kde hráč působil v letech 2016 až 2018.

Zájem o Hagiho vzrostl po červnovém mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Itálii, kde výbornými výkony pomohl rumunskému týmu do semifinále. V seniorské reprezentaci má na kontě pět zápasů.

S Genkem, který získal belgický titul, si Hagi zahraje i Ligu mistrů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.