Živě

Maďarský sport uchvátil Brazilce, teď se prosazuje i v Česku

14. července 2019 13:06 - Praha

Možná jste již postřehli videa známých fotbalistů, jak rekreačně provozují sport vypadající jako něco mezi nohejbalem a stolním tenisem. Pokud jste to dosud nevěděli, tomuto sportu se říká teqball, před pěti lety jej vymysleli Maďaři a letos se dočkal svého oficiálního příchodu i do Česka.

 

Profimedia.cz

Počátkem roku vznikla Česká asociace teqballu (CATEQ), která se stala členem mezinárodní federace FITEQ. Na svém webu nyní registruje prvních deset hráčů.

„Během naší existence jsme zorganizovali dva turnaje a další jsou v plánu v příštích měsících. Také se již začínáme připravovat na zakládání a podporu teqballových klubů a dlouhodobou soutěž v ČR," prozrazuje smělé cíle Vlastimil Báča, prezident české asociace.

Teqball si podle očekávání získává popularitu zejména u fotbalistů. O velkou popularizaci tohoto sportu se postarali zejména Brazilci, kteří využili teqballový stůl v rámci tréninků mezi zápasy loňského mistrovství světa v Rusku.

Fotbalisté Sokolova Jan Mejdr a David Štípěk hrají teqball proti zakladatelům české teqballové asociace - Vlastimilu Báčovi a Romanu Lambertovi.

K českým profesionálním fotbalistům, kteří propagují teqball ve své zemi, patří například Jan Mejdr, hráč druholigového Sokolova a youtuber. „Odkoukal jsem to ze sociálních sítí samozřejmě. Neymar, Ronaldinho a Marcelo a spousta dalších dávali příspěvky s tím stejným stolem," přiznává 24letý obránce, který v nově vzniklém sportu vidí velmi vhodný způsob zpestření tréninků.

„Je to výborná, a hlavně zábavná technická hra. Tenhle stůl by měl mít každý klub, protože se u toho nejen dobře rozcvičíte, ale zlepšíte tím hlavně první dotek," pochvaluje si Mejdr.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.