Rubriky:

Ostatní

Živě

Maďarský sport uchvátil Brazilce, teď se prosazuje i v Česku

14. července 2019 13:06 - Praha

Možná jste již postřehli videa známých fotbalistů, jak rekreačně provozují sport vypadající jako něco mezi nohejbalem a stolním tenisem. Pokud jste to dosud nevěděli, tomuto sportu se říká teqball, před pěti lety jej vymysleli Maďaři a letos se dočkal svého oficiálního příchodu i do Česka.

 

Profimedia.cz

Počátkem roku vznikla Česká asociace teqballu (CATEQ), která se stala členem mezinárodní federace FITEQ. Na svém webu nyní registruje prvních deset hráčů.

„Během naší existence jsme zorganizovali dva turnaje a další jsou v plánu v příštích měsících. Také se již začínáme připravovat na zakládání a podporu teqballových klubů a dlouhodobou soutěž v ČR," prozrazuje smělé cíle Vlastimil Báča, prezident české asociace.

Teqball si podle očekávání získává popularitu zejména u fotbalistů. O velkou popularizaci tohoto sportu se postarali zejména Brazilci, kteří využili teqballový stůl v rámci tréninků mezi zápasy loňského mistrovství světa v Rusku.

Fotbalisté Sokolova Jan Mejdr a David Štípěk hrají teqball proti zakladatelům české teqballové asociace - Vlastimilu Báčovi a Romanu Lambertovi.

K českým profesionálním fotbalistům, kteří propagují teqball ve své zemi, patří například Jan Mejdr, hráč druholigového Sokolova a youtuber. „Odkoukal jsem to ze sociálních sítí samozřejmě. Neymar, Ronaldinho a Marcelo a spousta dalších dávali příspěvky s tím stejným stolem," přiznává 24letý obránce, který v nově vzniklém sportu vidí velmi vhodný způsob zpestření tréninků.

„Je to výborná, a hlavně zábavná technická hra. Tenhle stůl by měl mít každý klub, protože se u toho nejen dobře rozcvičíte, ale zlepšíte tím hlavně první dotek," pochvaluje si Mejdr.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.