Rubriky:

Ostatní

Parádní dělovka! Brazilský záložník přiblížil svůj tým pohárovému semifinále

21. srpna 2019 16:25 - Porto Alegre

Nádherná trefa Gustáva Scarpy ze zhruba 30 metrů v úterý výrazně zlepšila fotbalistům Palmeiras pozici do odvety s Grémiem ve čtvrtfinále Poháru osvoboditelů, jihoamerické obdoby Ligy mistrů.

Zatímco v evropských pohárech se touto dobou hrají kvalifikační duely, v Jižní Americe, kde je obvyklý systém jaro-podzim, už má místní nejprestižnější klubová soutěž na programu čtvrtfinále.

Hitem vyřazovacích bojů je branka Gustáva Scarpy z Palmeiras. Brazilský reprezentační záložník po půlhodině hry poslal celek ze Sao Paula do vedení 1:0, které klubu založenému italskými přistěhovalci vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Mužstvo vedené koučem brazilských mistrů světa z roku 2002 Luizem Felipem Scolarim, se na hřišti Grémia shodou okolností představilo podruhé během čtyř dnů. Oba týmy totiž spolu válčí i v brazilské Serii A. Tentokrát však po ligové remíze 1:1 byli šťastnější hráči Palmeiras.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.