Kozák se rozparádil, nasázel sedm gólů za zápas

28. září 2019 19:35 - Praha

Není Kozák jako Kozák. Fotbalová Sparta si hodně slibovala od nákupu zkušeného útočníka, jemuž také v létě hned svěřila kapitánskou pásku. Libor Kozák však zatím žádný brankostroj nespustil. Dvakrát se trefil v lize a jednou ve středečním pohárovém duelu v Jihlavě. Zpráva, že útočník tohoto jména vstřelil hned sedm gólů za zápas, je pro letenské fanoušky velmi slibná. Nejde ovšem o reprezentanta, nýbrž osmnáctiletého dorostence Matyáše Kozáka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Celostátní liga staršího dorostu není na takový výsledek zvyklá. Sparta v sobotu dopoledne porazila Mladou Boleslav vysoko 11:0. Letenští jsou v tabulce čtvrtí, Středočeši předposlední patnáctí.

O mimořádný zápis se postaral útočník Matyáš Kozák. Již v prvním poločase, který jeho tým vyhrál 6:0, vstřelil pět gólů v řadě a bohatě tak překročil klasický hattrick. V závěru zápasu pak přidal další dvě trefy, takže svou bilanci posunul na sedm branek za jedno utkání.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.