Japonsko a Vietnam jsou ve čtvrtfinále asijského mistrovství

Obhájci titulu Japonci si zajistili bez problémů postup do čtvrtfinále fotbalového mistrovství Asie, když v posledním utkání skupiny B porazili Vietnam jasně 4:1. V atraktivním souboji o postup do semifinále se vítězové posledních dvou šampionátů utkají s Austrálií, která v posledním utkání základní skupiny deklasovala 4:0 Thajsko.

Japonsko sice nezačalo dobře, protože si již v sedmé minutě dal Suzuki vlastní branku, ovšem ještě do poločasu stačilo výsledek otočit. Po změně stran pak výhru pojistili svým druhým gólem v zápase Maki a největší hvězda týmu Nakamura.

Čtyři góly nastříleli také Australané, kteří přes špatný vstup do turnaje na poslední chvíli postoupili právě na úkor svého pondělního soupeře, s nímž mají stejný bodový zisk. "Protinožci", kteří se účastní asijského mistrovství poprvé v historii, porazili spolupořadatele šampionátu díky brankám Beauchampa, Kewella a dvěma gólům Viduky.

Z "japonské" skupiny B se díky prohře Kataru se Spojenými arabskými emiráty 1:2 po brance ze čtvrté minuty nastavení radovali z postupu také Vietnamci. V play-off narazí na Irák, jenž si pondělní bezgólovou remízou s Ománem zajistil postup do čtvrtfinále počtvrté za sebou.