Vandalové v Malmö poničili Ibrahimovicovu sochu

28. listopadu 2019 13:11 - Stockholm

Taková to byla minulý měsíc sláva, slavný Zlatan Ibrahimovic u příležitosti odhalení své sochy v Malmö dával dokonce všem školákům v městě volno. A teď? Vandalové skulpturu švédského fotbalového útočníka Zlatana Ibrahimovice poničili. Podle médií se tak stalo ve stejný den, kdy osmatřicetiletý rodák z přístavního města a bývalý hráč tamního klubu oznámil, že získal čtvrtinový podíl v konkurenčním Hammarby.

sntv

Tři a půl metru vysoká bronzová socha bývalého kapitána švédské reprezentace, kterou před stadionem v Malmö nechal vytvořit národní fotbalový svaz, byla odhalena začátkem října. Nyní ji někdo poškodil a posprejoval. Kolem sochy proto byl postaven plot s plachtou a okolí hlídá bezpečnostní agentura.

Útoku naštvaných fanoušků se nevyhnul ani Ibrahimovicův dům ve Stockholmu. Na dveře vandalové nastříkali nápis Jidáš a rozsypali před nimi zkvašené sledě.

Zlatan dává všem školákům volno, lákal Ibrahimovic na odhalení sochy. Slib ale neplatil

Ibrahimovic v týmu Malmö odstartoval v roce 1999 profesionální kariéru. Poté získal mistrovské tituly s Ajaxem, Juventusem, Interem Milán, Barcelonou, AC Milán a Paris St. Germain. Zahrál si také za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy, odkud má nyní namířeno zpět do Evropy.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.