Rubriky:

Ostatní

Bronzový Ibrahimovic šel k zemi. Útočníci se na něm znovu vyřádili

6. ledna 2020 18:22 - Malmö/Praha

Socha fotbalisty Zlatana Ibrahimovice byla znovu terčem útoku neznámých vandalů. Podobizna švédského fotbalisty byla před stadionem Malmö zničena v sobotu večer. Druhý den ráno byla odvezena k opravě a na místo by se v budoucnu měla vrátit. Jedná se už o čtvrté vážné poškození sochy v krátké době. Bývalý švédský reprezentant čelí kritice fanoušků Malmö za to, že se rozhodl finančně vstoupit do konkurenčního Hammarby. Na to, jakým způsobem se na soše neznámi útočníci vyřádili, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Tři a půl metrů vysoké bronzové soše Zlatana Ibrihimovice někdo v sobotu večer podřezal nohy v kotnících. Zřítila se tak na přilehlý plot, který ji měl proti útokům chránit. Hlava sochy byla překryta tričkem a na zemi byl nasprejován nápis „odvézt".

Podobizna Ibrahimovice byla v neděli ráno z místa skutečně odvezena. Podle dostupných informací se ale bude opravovat a následně dojde k vrácení na původní místo.

Poprask v Miláně! Vrátím na stadion radost, řekl při návratu Ibrahimovic

Ibrahimovicova socha byla odhalena v říjnu u stadionu v rodném Malmö, kde hrál fotbalista v počátcích své kariéry. V listopadu oznámil osmatřicetiletý Švéd investici do konkurenčního Hammarby a od té doby socha čelila několika útokům. Byla podpálena, pomalována a přišla o nos.

Ibrahimovicova socha v Malmö přišla o nos

Ibrahimovic po odchodu z Malmö získal mistrovské tituly s Ajaxem, Juventusem, Interem Milán, Barcelonou, AC Milán a Paris St. Germain. Zahrál si také za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy. Nedávno ohlásil návrat do Serie A do AC Milán.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.