Kamerun chce africký šampionát uspořádat v lednu, obává se období dešťů

15. ledna 2020 18:21 - Yaoundé

Fotbalové mistrovství Afriky se v roce 2021 vrátí do lednového termínu v nabitém mezinárodním kalendáři. Původně se mělo hrát stejně jako vloni na přelomu června a července, představitelé hostitelského Kamerunu dnes ale oznámili, že turnaj pro 24 týmů uspořádají od 9. ledna do 6. února, aby se vyhnuli místnímu období dešťů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Očekává se, že nový termín vyvolá velké rozčarování v předních evropských klubech, které jen nerady uvolňují uprostřed rozehraných ligových soutěží své hvězdy pro reprezentační povinnosti. Liverpool by například mohl na měsíc přijít o Senegalce Sadia Maného a Muhammada Salaha z Egypta, poslední dva vítěze ocenění pro nejlepšího afrického fotbalistu roku.

Právě představitelé vlivné asociace evropských klubů se v minulosti ve spolupráci s FIFA výrazně zasadili o to, aby se kontinentální šampionáty hrály v době, kdy mají domácí soutěže v Evropě pauzu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.