Norky jsou na MS v semifinále, čekají je obhájkyně

PEKING

Norské fotbalistky postoupily do semifinále mistrovství světa v Číně. V nedělním utkání porazily domácí reprezentantky 1:0 a o postup do finále si zahrají s úřadujícími šampiónkami z Německa.

O výhru norského celku se postarala v 32. minutě Isabell Herlovsenová, když využila chyby čínské obránkyně Wang Kchun.

Druhé nedělní čtvrtfinále vyhrály Brazilky, když porazily Austrálii 3:2. Favorizované Jihoameričanky vedly už v 25. minutě 2:0, Australanky se ale nevzdaly a podařilo se jim v 68. minutě vyrovnat.

O vítězství Brazílie, která si v semifinále zahraje s USA, rozhodla v 75. minutě střelou z vápna Cristiane. Semifinálové duely jsou na programu ve středu a ve čtvrtek.

Výsledky - čtvrtfinále:
Norsko - Čína 1:0 (1:0)
Branka: 32. Herlovsenová.
Brazílie - Austrálie 3:2 (2:1)
Branky: 4. Formiga, 25. Marta z pen., 75. Cristiane - 36. De Vannaová, 68. Colthorpeová.