Rubriky:

Ostatní

UEFA pomůže ligám s odkládáním zápasů kvůli koronaviru

3. března 2020 14:49 - Amsterdam

Evropská fotbalová unie UEFA sestavila pracovní skupinu, která bude pomáhat evropským soutěžím s možným odkládáním zápasů kvůli nákaze koronavirem a hledáním náhradních termínů v nabitém programu. Přesouvání utkání bude náročné, protože v březnu se uskuteční například další kola vyřazovací fáze Ligy mistrů i Evropské ligy nebo reprezentační zápasy včetně baráže o postup na letní mistrovství Evropy.

 

Jerome Miron, Reuters

"Jednali jsme se zástupci evropských lig a vytvořili koordinační skupinu, která se bude zabývat současnou situací a hledat nejlepší možná řešení," řekl generální sekretář UEFA Theodore Theodoridis na kongresu Evropské fotbalové unie v Amsterdamu.

Koronavirus prý zatím konání Eura, kam se kvalifikovala i česká reprezentace, neohrožuje. UEFA se ale momentálně soustředí především na řádné odehrání baráže o zbývající volná místa na šampionátu, který se bude v létě premiérově konat ve dvanácti zemích.

Slováci měli sestoupit, reorganizace je zachránila. Jede si Šilhavý pro další derby?

"Urgentní záležitosti nás čekají v následujících týdnech. Nechceme zacházet do detailů, ale máme plány pro všechno," prohlásil Theodoridis. "Jsme v kontaktu se Světovou zdravotnickou organizací a jednotlivými vládami, nechceme ale reagovat nějak přehnaně," dodal.

V Itálii kvůli koronaviru odložili pět zápasů fotbalové ligy

Kvůli obavám z dalšího šíření koronaviru byla zrušena řada velkých sportovních akcí. V Itálii, která je na tom z evropských zemí nejhůř, bylo mimo jiné odloženo šest zápasů fotbalové Serie A včetně šlágru mezi Juventusem Turín a Interem Milán.

Ve Švýcarsku byl o uplynulém víkendu odložen kompletní program první a druhé ligy a v březnu už se obě soutěže i vzhledem k reprezentační pauze nerozběhnou, protože kluby odmítly možnost sehrát zápasy bez diváků. "Kvůli koronaviru jsme v situaci, která u části z nás může otřást profesionálním fotbalem až do jeho základů," prohlásil šéf švýcarské asociace Dominique Blanc.

Letošní MS v hokeji je vážně ohroženo! „Zápasy duchů“ nedávají žádný smysl, míní Fasel

"Každý organizátor musí prostudovat všechny dostupné informace a učinit rozhodnutí. Je důležité spolupracovat s autoritami, ale také nepanikařit," upozornil prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.