Rubriky:

Ostatní

Sportovní akce omezili kvůli koronaviru také v Rakousku. Znojmo dohrálo

10. března 2020 14:32 - Vídeň
(Aktualizováno: 10. března 2020 18:05)

Rakousko je další zemí, která na epidemii koronaviru reagovala zákazem akcí s větším počtem diváků. Ministerstvo zdravotnictví dnes rozhodlo, že se nesmějí konat venkovní akce s více než 500 návštěvníky, pro události v halách platí omezení do 100 diváků.

 

Josef Vostárek, ČTK

Akce se mohou konat před prázdnými tribunami, což bude případ čtvrtečního duelu osmifinále Evropské ligy mezi fotbalisty Lince a Manchesteru United.

Podobnému kroku se zatím brání nejvyšší fotbalová liga, která příští dvě kola raději na neurčito odložila, aby je mohla v případě zrušení opatření sehrát s diváky. Na středeční schůzce Rakouského fotbalového svazu se bude jednat také o osudu přípravného utkání reprezentace proti Turecku, jež se má hrát 30. března ve Vídni.

Španělská liga se kvůli koronaviru bude hrát dva týdny bez diváků

Postupně se dnes vyvíjela situace kolem mezinárodní hokejové ligy, kde působí také Znojmo. Zrušeny nejprve byly všechny tři dnešní čtvrtfinálové zápasy. Čtvrtý duel Orlů v sérii s Bolzanem (stav série 0:3) byl už dříve kvůli situaci v Itálii odložen. A nakonec se vedení EBEL rozhodlo kvůli koronaviru k ráznému kroku a během čtvrtfinálových sérií sezonu ukončilo. Titul udělen nebude.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní