Rubriky:

Ostatní

Jihoamerické fotbalové poháry se nebudou hrát do 5. května

19. března 2020 07:43 - Asunción

Nejvýznamnější jihoamerické fotbalové klubové soutěže Pohár osvoboditelů a Jihoamerický pohár byly kvůli pandemii koronaviru přerušeny do 5. května. Oznámila to kontinentální konfederace CONMEBOL, jež minulý týden zastavila jihoamerickou obdobu Ligy mistrů a Evropské ligy předběžně do 21. března.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli šíření nemoci COVID-19 už byly v Jižní Americe odloženy úvodní zápasy kvalifikace o mistrovství světa v Kataru, jež se měly hrát na konci března. S předstihem byl na příští rok přeložen šampionát Copa América s termínem na přelomu června a července.

V největší a nejlidnatější jihoamerické zemi Brazílii byly o víkendu zastaveny fotbalové pohárové, ženské a juniorské soutěže. Rozhodnutí o ligách jednotlivých států, které se nyní hrají, nechala národní konfederace na místních organizacích. Celostátní liga má začít 3. května.

Kluby z nižších anglických soutěží dostanou 50 milionů liber

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.