Rubriky:

Ostatní

Fotbalový reprezentant porušil karanténu, opilý se proháněl ulicemi města v golfovém vozíku

26. března 2020 09:26 - Sydney/Praha

Nevšední zážitek se naskytl v úterý nad ránem obyvatelům Sydney. Fotbalový záložník Tim Payne porušil nařízenou karanténu, ve které je se spoluhráči Wellingtonu Phoenix. Navíc ho zatkla policie, když se svlečení do půl těla a opilí spolu s brankářem Oliverem Sailem proháněli v brzkých ranních hodinách ulicemi města v golfovém vozíku. Sportovec se za své jednání už stihl omluvit. Hrozí mu ale suspendace od vedení ligy a devět měsíců za mřížemi.

 

Twitter

"Je mi to velmi líto, hodně lidí jsem zklamal," citovala agentura AP šestadvacetiletého fotbalistu Payneho, kterého nyní čeká trest nejen od australských úřadů, ale i od klubu a vedení ligy. "Musím nést následky a přijmu jakýkoliv trest, který dostanu," prohlásil sedmnáctinásobný reprezentant.

Svědci události místním novinám popsali, že fotbalisté se svlečení do půl těla projížděli v netradičním dopravním prostředku ulicemi Sydney v oblasti poblíž severních pláží. Chytila je přitom policie a Paynemu udělila pokutu za řízení v opilosti. Velkou přitěžující okolností je pak pro hříšníka ještě to, že celému týmu Wellingtonu byla nedávno nařízena domácí karanténa.

Podle serveru Goal tak Payneho čeká v červnu soud a za zmíněné delikty mu hrozí až devítiměsíční pobyt ve vězení. Jeho spoluhráč Sail policií z ničeho obviněn nebyl. Oba hráči by ale také mohli dostat vysoké pokuty od australského svazu a několikaměsíční stopku od fotbalu až se soutěže v Austrálii znovu rozjedou.

Fotbalisté Liberce se složili na plicní ventilátor. Snad pomůže zachránit životy, přeje si obránce Hybš

„Fotbalová federace Austrálie byla dnes večer informována o jednání dvou hráčů týmu Wellington Phoenix. Záležitost vyšetřujeme a pokud se zjistí, že došlo k vážným deliktům, budeme jednat podle národního kodexu FFA. V tuto chvíli záležitost nebudeme dále komentovat," vyjádřilo se k incidentu vedení soutěže.

Wellington je v karanténě od pozastavení australské ligy, které se účastní jako jediný novozélandský celek. Soutěže byly přerušeny v úterý minimálně do 22. dubna poté, co Austrálie kvůli šíření nového typu koronaviru přijala řadu bezpečnostních opatření včetně omezení cestování nebo zákazu shromažďovaní. Austrálie dosud zaznamenala 2400 nakažených a 11 mrtvých.

pb, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní