UEFA kvůli koronaviru zmírnila pravidla finanční fair play

2. dubna 2020 10:30 - Nyon/Praha

Evropská fotbalová unie (UEFA) se kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru rozhodla dočasně zmírnit pravidla finanční fair play. Kluby tak nebudou muset při licenčním řízení před nadcházející sezonou 2020/2021 předkládat výsledky hospodaření.

 

Yves Herman, Reuters

Tento ročník výrazně narušila pandemie koronaviru, kvůli které byla přerušena většina soutěží včetně evropských pohárů a odloženo bylo i letní mistrovství Evropy. Mnoha klubům proto zásadně klesly příjmy a řada z nich už sáhla k úsporným opatřením.

"Vzhledem k nejistotě způsobené neočekávanou situací jsme se rozhodli pozastavit v licenčním řízení podmínky vztahující se k informacím o hospodaření klubů. Výjimka se však týká výhradně sezony 2020/2021," uvedla UEFA v prohlášení po středeční videokonferenci s generálními sekretáři všech 55 členských svazů.

Další rána pro evropský fotbal! UEFA odložila červnové mezistátní zápasy

Na ní UEFA mimo jiné rozhodla o odložení všech červnových mezistátních zápasů a do odvolání prodloužila přerušení všech svých soutěží včetně evropských pohárů - Ligy mistrů a Evropské ligy. Už dříve kvůli pandemii také přeložila letní mistrovství Evropy na příští rok.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: