Živě

Opava věnuje první domácí zápas pracovníkům z první linie

10. dubna 2020 10:58 - Opava

Fotbalová Opava věnuje první domácí ligový zápas, který se po přestávce vynucené pandemií koronaviru odehraje s diváky na tribunách, lidem bojujícím v první linii s nákazou covid-19. Zdravotníci a další dostanou balíček vstupenek a před výkopem jim klub poděkuje.

 

Petr Widenka

Ředitel opavského celku Jaroslav Rovňan v prohlášení na klubovém webu přirovnal boj s koronavirem k zápasu, ve kterém zdravotníci, hygienici, hasiči, policisté ale například i prodavačky nebo řidiči městské hromadné dopravy nastoupili v základní sestavě.

"Cítíme morální povinnost poděkovat všem, kteří za nás tento zápas odehráli. V ten okamžik jsme my další byli na tribunách a fandili podobně, jak mnozí z nich fandí nám během našich fotbalových utkání, v nichž zaplaťpánbůh nejde o životy, ale jen o body," dodal.

Takhle bych kariéru končit nechtěl, přiznává nejstarší ligový fotbalista Zavadil

Vedení Opavy už oslovilo zástupce příslušných institucí v Opavě a pozvalo je na zatím nespecifikovaný zápas, protože termín restartu nejvyšší soutěže není znám. "Nechceme jim děkovat před prázdnými tribunami, protože výše zmínění borci si jistě zaslouží potlesk nás všech," uvedl Rovňan.

S pomocí přišel i druholigový Hradec Králové. Fotbalisté a další zaměstnanci klubu nakoupili multivitaminy, dezinfekci, čistící prostředky a ovoce, které dnes kapitán Adam Vlkanova a sportovní ředitel Jiří Sabou předali dětskému diagnostickému ústavu v Plotištích.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.