Za pád střechy na stadionu v Alkmaaru mohl vítr a vada konstrukce

13. dubna 2020 11:44 - Praha

Za loňské zřícení střechy na jedné z tribun fotbalového stadionu v Alkmaaru mohla kombinace špatného počasí a konstrukčních nedostatků. Vyplývá to ze závěrečné zprávy stavební inspekce, která příčiny havárie vyšetřovala. Podle inženýrů se kolaps dal očekávat.

 

Profimedia.cz

Střecha na prázdném stadionu se zhroutila 10. srpna a havárie se obešla bez zranění. Podle inspektorů její pád způsobil souběh několika faktorů: silného větru, konstrukčních vad a poškození po předchozí bouři.

Za hlavní příčinu označili příliš tenké sváry a chyby v plánech konstrukčních spojů. Stavba byla podle nich velmi pravděpodobně oslabená už od svého otevření v roce 2006.

Plánovaná přestavba zničené tribuny by měla přinést zvýšení kapacity ze 17 000 na 21 000 míst. Stavební práce budou zahájeny bezprostředně po zrušení mimořádných opatření kvůli pandemii koronaviru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: