Rubriky:

Ostatní

Skotské kluby schválily ukončení sezony v nižších soutěžích

15. dubna 2020 21:10 - Edinburgh

Skotské fotbalové kluby odhlasovaly ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru ve třech nižších soutěžích pod Premier League. Návrh z minulého týdne na uzavření ročníku a určení konečného pořadí prošel poté, co druholigové Dundee změnilo své původně avizované zamítavé stanovisko. Vítězi jednotlivých soutěží byly určeny týmy Dundee United, Raith Rovers a Cove Rangers.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Premier League zůstane minimálně do zasedání vedení UEFA, které je naplánováno na 23. dubna, přerušená, aby se mohla dohrát, pokud to situace dovolí. Dnešní rozhodnutí ale znamená, že může být stejným způsobem ukončena, pokud bude dokončení sezony nemožné.

Zástupci Dundee původně chtěli hlasovat proti, do pátečního termínu ale jejich elektronický hlas do centrály skotské fotbalové ligy nedorazil (SPFL). Klub dostal čas navíc, jejich souhlas nyní zajistil mezi 42 profesionálním skotskými kluby potřebnou hranici 75 procent pro schválení návrhu.

Skotská fotbalová liga bude přerušena minimálně do 10. června

Kluby z nižších soutěží se tak mohou do konce týdne těšit na výplatu peněz, která jim po skončení sezony náleží. Podle výkonného ředitele SPFL Neila Doncastera je to pro řadu z nich otázka přežití.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.