Tradice je tradice. Fotbalové EURO se letos nekoná, obrázky účastníků však přesto sbírat můžete

20. dubna 2020 19:23 - Praha

Evropský fotbalový šampionát se letos konat nebude, album týmů a hráčů, kteří na něm měli nebo mohli startovat si však vytvořit můžete. A nikoli jen s dvaceti dosud známými účastníky, ale dokonce s pětadvaceti. Společnost Panini totiž neporušila letitou tradici, a i když se EURO 2020 neuskuteční, nabízí fotbalovým fanouškům a sběratelům i tentokrát možnost sbírat a lepit kartičky do alba nazvaného příznačně Cesta na EURO 2020.

 

archiv autora

Dva italští bratři prorazili se svým nápadem vzniklým z nouze nejprve samozřejmě doma v Itálii, od roku 1970 si však podmanili celý svět. Ze všeho nejdřív fotbalový, protože při světovém šampionátu v Mexiku v roce 1970 přišli poprvé s albem a obrázky týmů a fotbalistů, kteří na mistrovství světa startovali.

Od té doby je každý světový, evropský i třeba jihoamerický šampionát provázen vydáním nového alba a nových obrázků a ze sbírání kartiček se stala celosvětová vášeň dětí i dospělých. Jen pro zajímavost - před třemi lety bylo kompletní album Panini z roku 1970 s podpisem Pelého prodáno na rekordních 10 450 liber, tedy v přepočtu za 327 tisíc korun,

Schick a Žitný si zahrají esportový turnaj za reprezentaci

„Odklad letošního evropského šampionátu představoval novou výzvu. Nakonec jsme se rozhodli, že tradici neporušíme a nabídneme fanouškům a sběratelům kolekci Cesta na EURO, která bude obsahovat nejen dvacet účastníků, kteří mají start na šampionátu jistý, ale i pět dalších týmů, o nichž si myslíme, že by se mohli z play off na mistrovství probojovat. Tedy samozřejmě jen čtyři z nich," potvrdila produktová manažerka Panini Alejandra Ruppannerová.

Čeští fanoušci a sběratelé mají tudíž jistou, že hráče Šilhavého výběru na obrázcích najdou.

Vydání fotbalové kolekce Cesta na EURO 2020 má letos několik zvláštností. Na trhu se neobjevila na přelomu března a dubna, jak bývalo v minulosti pravidlem, prodej navíc nebude zahájen po celém světě ve stejný den, což bývalo rovněž zvykem.

Euro by podle britského listu mohlo hostit méně zemí

„Vzhledem ke koronavirové pandemii bude kolekce uváděna na trhy v jednotlivých zemích postupně. Navíc se odkláníme od našeho tradičního hesla sbírat a vyměňovat, protože si uvědomujeme, že v současné situaci je něco takového velice obtížné a neslo by to sebou značná rizika," říká Alejandra Ruppannerová. „Proto nabízíme všem sběratelům možnost objednat si on line až padesát obrázků zdarma, aby měli sbírku kompletní."

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.