Rubriky:

Ostatní

V Číně se s fotbalisty nepárají. Reprezentant Jü přemalovával espézetku a klub ho okamžitě vyhodil

21. dubna 2020 18:02 - Praha

I podvádět se musí umět... Jeden z nejznámějších čínských fotbalistů Jü Chan-čchao si počínal jako hotový diletant, když se na rušné ulici v záběru dopravních kamer pokoušel kamuflovat poznávací značku na svém mercedesu. Z písmena E udělal F jen proto, aby mohl dál usedat za volant a autem jezdit.

 

V městě Kuang-čou, kde hrál za tamní ligový klub Evergrande Taobao, totiž platí vzhledem k neúměrně znečištěnému ovzduší přísná restriktivní opatření. Autem se smí jezdit jen čtyři dny, pak ho musí majitel na čtyři dny odstavit a teprve po jejich uplynutí může zase za volant.

Jü Chan-čchao chtěl na nařízení vyzrát tím, že si pozmění „espézetku" a bude tudíž moc jezdit dál. Neměl ale tušení, že ho natočí dopravní kamery a že přestupek zaplatí vyhazovem z klubu.

Fotbalová liga v Číně nezačne dříve než na konci června

Třiatřicetiletý čínský reprezentant, který za národní mužstvo sehrál 59 zápasů, působil přitom v klubu Evergrande od roku 2014, pětkrát s ním získal mistrovský titul, vyhrál asijskou Ligu mistrů a ve 177 zápasech nastřílel 30 branek.

Přesto s ním neměl klub slitování... I proto, že se videozáznam s jeho přestupkem objevil v Číně na sociálních sítích a shlédlo ho na 430 milionů lidí.

„Vážně porušil pravidla profesionální smlouvy, a proto jsme s ním s okamžitou platností ukončili kontrakt. Zákony platí pro každého občana, fotbalisty, kteří jsou veřejnými činiteli a vzorem pro mnoho mladých lidí, nevyjímaje," oznámilo vedení Evergrande.

Jen u vyhazovu nezůstalo. Jü Chan-čchao musel zaplatit pokutu ve výši 18 tisíc korun, přišel o dvanáct bodů z řidičské licence a za kriminální přečin stráví 15 dnů ve vazbě.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.